O nás

Myšlenka na založení miniazylu Voříškov napadla v roce 2013 dvě holky, Anežku a Lenku. Holky, které spojuje láska ke psům. Holky, které s radostí změní byť jeden jediný zvířecí osud na úkor vlastního času a pohodlí. Ve Voříškově víme, že nezměníme celý svět. Ale můžeme změnit život alespoň několika zvířecím duším. A už to je přece takový malý zázrak. U zrodu stál i Anežčin přítel Petr, přestože zpočátku ne zcela nadšeně. Bez něho by však Voříškov nikdy nebyl takový, jaký je. Postupem času i Petra zachraňování zvířat a budování útulku chytilo natolik, že už si svůj život nedokáže představit jinak.

Miniazyl Voříškov

Voříškov je přechodný domov. U nás se psům dostane lásky, kvalitní stravy, vycházek do krásného okolí, socializace, výcviku a pomazlení. Nedílnou součástí péče o naše svěřence je i zajištění veterinární péče, proto spolupracujeme se špičkovými veterináři.

Psi a ostatní zvířata se k nám dostávají přímo od majitelů, kteří je z různých příčin už nemohou mít u sebe, z důvodu odebrání pro týrání nebo z chovu v nevhodných podmínkách, v neposlední řadě zvířata ztracená a zatoulaná. Spolupracujeme s dalšími útulky a organizacemi, od kterých do našeho rodinného azylu přijímáme především psy problémové, se strachovou agresivitou nebo velmi plaché. Trpělivě s nimi pracujeme, aby měli šanci na adopci a plnohodnotný život. Pomáháme jim vrátit se zpět do normálního života.

Zpočátku jsme péči o psy a budování útulku platili ze svého, na úkor vlastního bydlení, dovolených a vůbec všeho, za co většina lidí obvykle utrácí peníze.

Psů, kteří potřebovali naši péči, ale přibývalo, a už nebylo reálné financovat provoz bez pomoci druhých. Bez Vaší pomoci. Adopční poplatky většinou nepokryjí ani základní náklady a pak nezbývá na rozvoj azylu, zvyšování kapacity pro ubytování psů a vylepšování jejich životního prostředí u nás.

Vize

Naší vizí je vybudovat útulek co nejšetrnější k přírodě a okolí a zároveň poskytnout zvířatům v naší péči takové místo, kde se budou cítit bezpečně a spokojeně, kde se nebudou jen nudit v kotci.

Se psy denně pracujeme, odnaučujeme je nevhodné chování, hrajeme si s nimi, venčíme je v přilehlém okolí, bereme je na dlouhé procházky nebo s nimi jezdíme autem do okolních obcí a do Prahy. S ostatními pejskaři podnikáme společné socializační vycházky, coursing a jiné tréninky psích sportů, spolupracujeme s vynikajícími trenéry psů a vybranými cvičáky.

Na pozemku není elektřina, tu zajišťujeme solárními panely. Vodu jsme měli prvních 5 let pouze studenou ze studny s ruční pumpou. Když jsme začínali, byl Voříškov jen holá louka, z poloviny zarostlá náletovým křovím. Protože naši dobří spoluobčané z pozemku tajně odnášeli stavební materiál, začali Petr s Anežkou ve vznikajícím útulku přespávat ve stanu. Byl to občas velký adrenalin, prošli jsme si stavy, kdy jsme byli na pokraji zhroucení a vyčerpání.
Tahle cesta pro nás ale měla a stále má velký smysl. A proto se jí nehodláme přes všechna úskalí vzdát a pro zvířata, která potřebují naši péči, tu budeme, dokud nám to síly dovolí.

Chcete nás vidět? Jukněte na videa 🙂

  • Záznam z pořadu Sama doma ZDE
  • Nominace do projektu Laskavec ZDE