O nás

Vize

Zvířata milujeme. Jejich osudy nám nejsou lhostejné. Proto je naší dlouhodobou vizí budovat útulek, který budou milovat. Takový útulek, kde se jim dostane lásky, kterou si zaslouží každý jeden z nich. Útulek, kde nebudou celé dny zavření v kotci a budou vlastně jen přežívat. Našim svěřencům chceme nalévat znovu čerstvou krev do žil, dávat jim zase větší chuť k životu a naučit je znovu důvěřovat člověku. To vše ideálně s péčí o naše životní prostředí.

Se psy denně pracujeme, trénujeme je, odnaučujeme je starým zlozvykům, které jim často brání v jejich „adoptovatelnosti“. Spolupracujeme s vynikajícími trenéry a cvičáky. Věnujeme jim spoustu času, hrajeme si s nimi, venčíme je a bereme je na výlety do okolních měst a obcí, často i s dalšími pejskaři. Zapojujeme je do coursingu a socializačních aktivit. Zkrátka jim dopřáváme spoustu lásky, tréninku a psiny.

Dalším zvířátkům, jako jsou kočky i hlodavci se od nás nedostává výcviku, ale pořád stejné množství lásky.

Naše zázemí a historie

Jak jsme začínali? Voříškov byl v začátcích vlastně jen holá louka, v které jsme viděli příležitost změnit k lepšímu několik zvířecích osudů. Prvních 5 let jsme měli k dispozici pouze studenou vodu ze studny s ruční pumpou. Situaci nám neulehčilo pár „dobráků“, kteří nám v začátcích kradli z pozemku stavební materiál. Reagovali jsme na to tak, že jsme tam začali přespávat ve stanu. No, občas to byl pěkný adrenalin!

Máme před sebou stále ještě dlouhou cestu. Například elektřinu stále ještě dodáváme solárními panely. Tato cesta pro nás má ale velký smysl, takže se ničím nenecháme odradit. Ty nevinné duše všech našich aktuálních i budoucích svěřenců si to zaslouží.

0
dnů již pečujeme o pejsky
0
pejsků našlo nový domov. Díky vám!
0 kg
sní naše zvířátka za měsíc!
0 x
jsme loni využili veterinární péči

Náš tým

Anežka Jedličková

Zakladatelka spolku, předsedkyně spolku, ošetřovatelka, výsvik psů, odchyt zvířat, péče o sociální sítě, fakturace, komunikace s veřejností, dočaskářka
Zvířata jsem milovala od chíle, kdy jsem otevřela oči. Mít vlastní útulek pro zvířata, která člověk zklamal byl odjakživa můj sen. Voříškov jsem spolu s lenkou a petrem založila proto, že jsem chtěla něco změnit. Udělat na tomto světě co nejhezčí a nejbezpečnější místo pro zvířata, která v životě neměla štěstí. pro psy, kteří ve velkých útulcích mají jen malou šanci na lepší život v rodině, pro psy, kteří ze strachu umí pokousat lidi. Pro psy se kterými je potřeba denně pracovat, aby se jim vrátila důvěra ve svět okolo nich. Za to, že žiju svůj sen děkuji své rodině a také mým zvířecím učitelům - tínce, jackovi, adélce a nikovi!

Petr Parožek

Zakladatel útulku, útulek tak jako ho dnes znáte vybudoval spolu s Anežkou z ničeho, stále se stará o údržbu, opravy, inovace a další budování, ošetřovatel
Přiznám se, že k útulku jsem přišel jako "slepý k houslím". Přistěhoval jsem se do Prahy a chtěl jsem zkusit žít v tom našem velkoměstě. Chvíli na to jsem, ale poznal Anežku a místo pohodlí Prahy jsem, z počátku ne moc nadšeně, začal čím dál častěji přespávat ve stanu na louce, kácet křoviny a stavět příbytky pro zvířata. A občas se nechal pokousat Anežčiným psem Jackem. Teď je Voříškov můj život, zvířata, příroda a klid okolo. Stále je tu co dělat. A vždy bude. Za ty nové příběhy, které se tu začínají psát a za šťastné zvířecí oči to stojí.

Lenka Frková

INFORMACE PŘIPRAVUJEME

Stáňa

INFORMACE PŘIPRAVUJEME

Eliška

Ošetřovatelka, výcvik psů, fotografka
‘‘Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.‘‘ Citát z malého prince, kterým kdyby se řídili všichni lidé, nemuseli by útulky existovat. Bohužel je realita jiná, a tak tu útulky pro zvířata máme. A naštěstí i takové jako je Voříškov 🙂
Já jsem studentka enviromentální chemie a moc mě to baví, ale je občas ubíjející vidět, do jakého stavu jsme přírodu dostali a hledat řešení, která možná ani neexistují. Proto jsem ráda, že ve voříškově můžu pomáhat zvířatům a sledovat, jak se do nich vložený čas a energie vrací. Nikdy mě nepřestane fascinovat, jak umí být vděčná i potom, co jim člověk v minulosti tolik ublížil.

Dobrovolníci

Co říkáte o naší práci?

Fotogalerie