Adopce

Kdo říká, že štěstí se nedá koupit adoptovat?

Zalíbil se vám některý z našich svěřenců?

Ano? Pak vás prosíme, napište nám e-mail na voriskov@gmail.com, pošleme vám k vyplnění dotazníček. Až nám jej vyplníte, spojíme se s vámi a domluvíme další postup.

Proč po vás chceme vyplnit dotazník? Potřebujeme o vás něco málo vědět, abychom si udělali představu, zda se spolu se zvířátkem, které se vám zalíbilo, k sobě hodíte.

Nepřejeme si nic jiného, než aby se naši svěřenci měli už jen skvěle. Vybrat si správného parťáka není vždy jednoduché.

Pokud to vypadá, že budete správná dvojka, pak nic nebrání osobní návštěvě. Osobní setkání s vybraným zvířátkem a s námi je moc důležité. Povíme vám příběh daného zvířátka (pokud jej známe), upozorníme vás na případné možné problémy, probereme a zodpovíme vám vše, co vás zajímá. Především se ale seznámíte s vašim vyvoleným face to face, což je vždy mnohem lepší než jen z fotografie. S pejskem můžete vyrazit na procházku, s ostatními zvířátky pak pobýt u nás v areálu a trochu se navzájem poznat. 

Jak pejsky předáváme?

Zvířata předáváme do adopce očkovaná, odčervená, ošetřená proti vnějším parazitům. Dospělé jedince většinou již kastrované.
S našimi svěřenci jsme denně v kontaktu, nejsou jen odloženi v kotci. Chodíme na procházky, hrajeme si, vydáváme se na socializační výlety, učíme je nové věci, pracujeme s nimi na nápravě problémového chování. Snažíme se je maximálně poznat a všechny tyto informace vám pak nezkresleně předáme včetně případných negativ, které zjistíme.

I přesto, že zvířata u nás většinou dobře známe, nemůžeme se vám zaručit za jejich zdraví, temperament a povahu. Jsou to živí tvorové, vnímají vše, co se kolem nich děje. Změna prostředí, ošetřujících osob a majitele v nich může vyvolat stres, a tím i nepředvídatelné chování. Tím vás nechceme vystrašit, ale upozornit na to, že mohou přijít i komplikace a nové situace, které nikdo nemohl čekat a budete je muset řešit. Když na to dojde, budeme tu pro vás a vždy se vám pokusíme pomoci a poradit.

Adaptace na nové prostředí je velmi individuální a nelze proto přesně říct, jak dlouho bude trvat. Některý jedinec je v naprosté pohodě hned první den adopce, jiným to může trvat měsíce. Přesto vězte, že adoptovat zvíře, dát mu domov, lásku, zachránit mu život je ten nejkrásnější počin.

Co budete k adopci potřebovat?

Adoptovat zvíře u nás může jen osoba starší 18 let. K podpisu smlouvy je potřeba mít u sebe:

  • občanský průkaz
  • adopční poplatek v hotovosti (3000,- dospělý pes, 3500,- dospělá fena, 4500,- štěně, pastevec, 1 000,- kočka, 500,- králíci a  hlodavci)
  • obojek, vodítko (možno zakoupit na místě kvalitní produkty od firmy Tamer a Nonstop Dog Wear), postroj a pás do auta nebo přepravní box pro bezpečné cestování autem

Podmínkou adopce štěněte / kotěte / nekastrovaného dospělého jedince je souhlas s kastrací v předem domluveném termínu, který bude zapsán do smlouvy.

Pejsky nelze rezervovat.

Pokud se nám nedovoláte, pošlete SMS, oč šlo a my se vám co nejdříve ozveme. Ne vždy je možné telefon ihned vzít.

Každé zvíře je jiné a jedinečné, každá adopce proto probíhá trochu jinak. Některé zvířátko je možné adoptovat hned při první návštěvě, u jiného bude potřeba více návštěv, u některých děláme i tzv. ,,předkontroly“ u vás doma.

Adopcí to pro nás nekončí

Jsme tu pro vás ať už máte jakýkoliv dotaz ohledně vašeho nového parťáka.

Bude-li to v našich silách, pomůžeme vám řešit problémy, které mohou nastat. Pořádáme socializační procházky, na kterých vás rádi uvidíme.  Spolupracujeme s dobrými trenéry, na které vás v případě potřeby odkážeme. Vašeho miláčka můžeme i pohlídat.

Vás, nové páníčky, prosíme alespoň jednou za rok o informaci, jak se vám spolu s vaším parťákem daří. Je to pro nás moc důležité.

Bez vaší podpory to nezvládneme!

Náš transparentní účet: 2500648929/2010

Více o možnostech podpory

Načtěte QR kód pomocí bankovní aplikace pro rychlou platbu

qr kod pro platbu

Máme také sbírkový účet 2701084234/2010 podle zákona č. 117/2001 Sb.

Nemůžete si pejska adoptovat nastálo? Chápu, třeba časem!

Mezitím je můžete rozmazlit nějak takto:
Dočasná péče

Staňte se „dočaskářem“. Pejsci ocení každou přívětivou náruč, byť je na kratší čas než najdou svého stálého páníčka. Pozvěte je alespoň na chvíli do svého domova.

4/5

Venčení

Nemůžete nabídnout pejskovi domov, ale máte tu své oblíbence? Berte je na procházky! Přibalte s sebou ještě nějaké dobrůtky a recept na skvělý den je na světě. Rezervujte si svůj termín!

3/5

Nebo udělejte radost jinému pejskařovi a jeho chlupáčovi! Držíme při sobě, haf!

Nákupem v našem e-shopu

Pořiďte svému pejskovi něco z našeho e-shopu. Obdarovat můžete i dalšího pejskaře. Výtěžek půjde opět na provoz Voříškova a na péči našim chlupáčům.

4/5