Odložení psa

Nacházíte-li se v tíživé situaci a péče o psa pro Vás není zvládnutelná, napište nám.
Někteří si řeknou „To mně by se stát nemohlo! Vždyť pes je důležitý člen rodiny, nemohu ho jen tak odkopnout. „ Ovšem jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Nemůžeme tušit v jak tíživé situaci se právě majitel nachází.
Možná už jste vyzkoušeli opravdu všechno. Možná už Vám nestačí síly, přecenili jste svůj volný čas i kynologické zkušenosti.
Nikdo dopředu neví jaké komplikace budou mít Vaši blízcí, jak moc budete muset prodloužit čas strávený v práci. Některé věci se prostě nikdy nedají dopředu odhadnout.
Je Váš problém jen výchovný? Chcete dát Vašemu miláčkovi ještě jednu šanci? Můžeme Vám doporučit trenéra, který Vás naučí zvládat a vycvičit Vašeho psa nebo jej k nám můžete dočasně ubytovat na hotel a to třeba i s výcvikem a socializací. My s pejskem budeme pracovat a vy si trochu odpočinete a v promyslíte co dál.
– napište nám e-mail na voriskov@gmail.com a popište Vaše trápení
Samozřejmě další kapitolou je odložení psa z pozůstalosti. Z ničeho nic máte psa. Ale nikdy jste psa nechtěli, nevíte jak mu dát vše co potřebuje, prostě se nemůžete postarat o jeho blaho.
Snažíte se, ale stále nemůžete najít nového páníčka?
Proto jsme tu my.
Pokud může pes ještě nějakou dobu být u Vás doma.
Pomůžeme Vám psa inzerovat, tak aby našel nového majitele.
Samozřejmě další možnost je psa k nám fyzicky odložit. Nabízíme tedy možnost odložení psa do našeho útulku majitelem. Zajistíme, aby byl řádně prohlédnut veterinářem, naočkován a očipován. Je-li pes nezvladatelný začneme s jeho převýchovou. Není-li pes zvyklý na kotec, uděláme vše proto, aby se u nás rychle adaptoval a byl u nás spokojený. Budeme mu denní péči zpestřovat výcvikem, hrou, hlavolamy, hrou a venčením s psími kamarády. Případně mu seženeme dočasnou péči a bude dočasně bydlet v rodinném prostředí.
Nechceme, aby pejsek setrvával v našem útulku dlouhou dobu a tak vynakládáme opravdu velké úsilí na to, aby co nejdříve našel nový domov.
Na druhou stranu, ale nedáme Vašeho psa komukoliv. Páníček musí být pro psa vhodný a pes pro nového pána také.
Odložení psa majitelem je zpoplatněné.
Ještě malé upozornění. Opuštění psa v lese, přivázání k vratům útulku, vyhození u silnice, zanechání bez péče v opuštěném domě je trestný čin a jako takový je také řešen policií ČR.