O Lence

10653690_723864550994097_2653389479359131458_n

Lenka Frková – místopředsedkyně
Již od útlého dětství jsem milovala psy, mým prvním psem byl Kavalír King Charles španěl s PP Archibald Prokopská hvězda. Arčíkovi vděčím za svou lásku ke psům a touhu psům pomáhat. Byl mi oporou a kamarádem v době složitého dětství a puberty.
Druhým psem je Alík zvaný Aja. Úžasná vořeší povaha, inteligence a všestrannost. Aja mě na stará kolena pustil do útulku. Začala jsem tedy dobrovolničit a venčit pejsky v městském útulku za Prahou.

Náhoda mě zavála do soukromého útulku, který leží hodinu vlakem za Prahou.
Tady byla moje pomoc opravdu zapotřebí. Od roku 2009 jsem Ajovi domů začala nosit i psí kamarády na dočasnou péči. Vždy se ke všem choval mile a učil je, jak se žije v bytě a že jsou lidé hodní. Malá štěňata vychovával snad lépe než jejich vlastní matka. Bojácné psíky z množíren učil chodit na vodítku po městě. Nyní ve svých 15. letech s každou další dočaskou omládne (hlavně když je to holka :-D). Mimo dočasky jsem pomáhala s venčením a focením psů, až po shánění sponzorů, spravování Fb i webových stránek i s výrobou a prodejem propagačních předmětů na útulkových akcích. Prostě všechno co je potřeba.

V Lednu roku 2013 jsem si z útulku adoptovala kokršpaněla Fida, toho času 3. rokem v útulku pro problémové chování a agresivitu vůči lidem. Fido mě nutí více se vzdělávat a to hlavně ve směru pozitivní motivace. Zamýšlet se nad tím, koho ve výcviku následuji. Fido cvičí velmi rád, ale v životě je s ním těžší pořízení, neodpouští chyby a nerad mění své zažité chování.

A jak do mého života zapadá Voříškov? Anežku jsem potkala díky Fidovi a ona mě díky Jackovi, bez nich by se naše osudy dohromady nedaly. Stejné problémy s našimi “zabijáky” jak ty dva s láskou nazýváme, vyústili v přátelství. Jak rostly mé zkušenosti, rozhodla jsem se, že bych ráda pomáhala opuštěným pejskům trošku jinak, trošku víc. A tak vznikl Voříškov.